Pazartesi, Kasım 29kimoloji.com

Kırk Yalan Filmi Tüm Gerçekleri!Fenomen Oğuzhan Uğur Acaba Nasıl Oynadı!

Kırk Yalan filminde; Ziraat teknikeri olup Edirne’de yaşayan Tahsin bütün hayatını yalanlar üzerine kurmuştur. Etrafındaki insanlar yalan söylediğini bilse bile bir şekilde Tahsin’in yalanlarına kendilerini ortak bulurlar. Tahsin’in çocukluk arkadışı Sadık , uzun süredir beraber olduğu sevgilisi Halime’nin babasını ikna etmiş ve evlilik hazırlıklarına başlamışlardır. Düğün için yola çıkan Tahsin , yanında bir kasa Afrika armudu marulayı da götürür. Zehirli armut yiyen insanları bilinç kaybına uğratır. Komik sahneleriyle bizi güldürüyor ve çıkılmaz olayların içine giriyorlar.

Kırk Yalan Filmi Nerede Çekildi?

Hamdi Alkan’ın yönettiği “Kırk Yalan” filminin çekimleri Kırklareli’ne bağlı Pınarhisar ilçesinde yapıldı.

Kırk Yalan Filmi Yönetmeni ve Oyuncuların Yaptığı Bazı Açıklamalar

 Hamdi Alkan

‘Güzel bir film yaptığımıza inanıyoruz. Çalıştık çabaladık. Pınarhisar’da Kırklareli’nde çok keyifli bir çalışma yaptık. Çekimlerimiz 4 hafta kadar sürdü. Hazırlığımızda yaklaşık 6 ay. Sevgili yapımcımız ve senaristimiz Rüyhan Duralı’nın hikayesiydi. Çok keyif aldık biz, çok severek çalıştık. Keyifli bir çalışmasıydı, sıcak bir film yapmaya çalıştık’ dedi.

Oğuzhan Uğur

‘Hamdi Alkan’ın yönetmenliği gerçekten benim hayran olduğum bir yönetmenlik. Daha öncesinde onun filmlerini izlediğimde de aynı hayranlığı duymuştum. Onunla aynı projede yer almak onun yönetmen olması tabi ki benim için gurur vericiydi. Çok eğlenceli eski Türk filmleri kıvamında bir sinema filmi oldu. İzleyicilerin takdirine bırakacağız’ açıklamasında bulundu.

 Timur Acar

‘Zorlandığımız bölümler şu oldu: İnsanlar gerçekten çok sıcak kanlıydı ve ne yapacağımızı şaşırdık o sıcak ortam karşısında ama çok güzel bir şekilde karşıladılar. Çünkü herkes oynuyor yani 9/8 ritim devamlı devam ediyor arkadan, o yüzden birazcık zorlandık’ dedi.

  • Oğuzhan Uğur – Tahsin
  • Timur Acar – Kamil
  • Berat Yenilmez – Belediye Başkanı
  • Ferdi Sancar – Koray
  • Hakan Meriçliler – Pavyoncu
  • Hamdi Alkan – Garson
  • Melis Sabah – Halime

Buralara da göz atabilirisiniz: https://kimoloji.com/7-kogustaki-mucize-filmi-hakkindaki-tum-gercekler/

 

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir