Çarşamba, Haziran 16kimoloji.com

Mucize Doktor Dizisinin Yeni Bölüm Ameliyatı Nasıl Geçecek!

Mucize Doktor Dizisinin Yeni Bölüm Ameliyatı Nasıl Geçecek!

Mucize Doktor Dizisinin Konusu

Mucize Doktor dizisinde neler oluyor  konusu hakkında bilgi verelim;

İmkanları kısıtlı olan bir dağ köyünde otizmli Savant Sendromu ile hayata gözlerini açan Ali Vefa’nın cerrah olma yolundaki mücadelesini ekranlara taşıyor. Savant Sendromu, önemli düzeyde zihinsel engellere sahip olan bir kişinin bazı yetenekleri genel ortalamanın çok daha fazla üzerinde görülmesi ile karakterize üst seviyede bilgiye sahip olma durumu olan bireye konulan bir tanıdır.

Otizmli olması sebebiyle çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta çok zorlanan bu genç doktorun zor bir hikayesi vardır. Ali Vefa karakteri, henüz çocukken farklılığından dolayı babası tarafından bile dışlanmış hatta evlatlıktan reddedilmiş ve maalesef şiddete maruz bırakılmış. Ali kendisine onun özel olduğunu hissettiren ve destek olan bir abiye sahipti ancak abisi Al ile arkadaş olmak için şart koşan arkadaşlarının istediğini yapmış olmak için girdiği yıkık bir binanın altında göçükte kalır. Ali’nin gözleri önünde vefat eder. Acil vakaya gelen Doktor Adil ile birbirlerini tanışmış olur ve Adil Hoca Ali Vefa’yı evlatlık edinir.

Kardeşini kaybetmenin verdiği acı, hiç kimsenin ve özellikle çocukların ölmemesi arzusu ile doktor olmaya karar verir. Ali içine kapanık bir çocuk olduğu halde tıp fakültesini birincilikle bitirerek ve bu konuda kol kanat açan destek olan Adil Hoca’nın İstanbul’da başhekimi olduğu bir hastanede asistan doktor olarak girmesi ile hikayesi başlar. Mucize Doktor dizisinde daha çok Savant Sendromu olan otizmli bir doktorun hayata tutumu, ayrıca Ali ve çevresindeki diğer doktorların aşk hikayesini anlatıyor.

Mucize Doktor Dizisinin Yeni Bölüm Fragmanı

Mucize Doktor Dizisinde Rol Alan Oyuncular

  • DOKTOR ALİ VEFA (TANER ÖLMEZ)
  • FERMAN ERYİĞİT (ONUR TUNA)
  • NAZLI GÜLENGÜL (SİNEM ÜNSAL)
  • FERDA (SEDA BAKAN)
  • BELİZ BOYSAL (HAZAL TÜRESAN)
  • TANJU KORMAN (MURAT AYGEN)
  • DEMİR (FIRAT ALTUNMEŞE)
  • DORUK (HAKAN KURTAŞ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir