Pazartesi, Kasım 29kimoloji.com

Sevilen Oyuncu Onur Tuna Kim Kimdir?

Son zamanlarda yer aldığı sinema ve dizi projeleriyle öne çıkan Onur Tuna kimoloji.com’da bugünün konuğu oluyor.

2 Temmuz 1985’te Çanakkale doğumlu olan Onur Tuna, 2011 yılından beri oyunculuk kariyerini başarıyla sürdürmektedir.

Müzik Kariyeri Hakkında Bilgi Edinelim

14 yaşından beri müzikle de ilgilenen sanatçı nota ve ses eğitimleri de aldı. Gitar ve piyano çalan, besteler yapan, kendine ait müzik stüdyosu da var. Kendi deyimiyle dört duvar arası müzisyeni olan Tuna’nın albümleri de var. Sözü ve bestesi kendisine ait, ilk EP albümü Uzay Misali’yle dijital platformlarda yerini aldı. İlk albümünde yer alan bazı şarkıları Yasak Elma dizisinde de yayınlandı. Yakın zamanda yine sözü ve bestesi kendisine ait,  ikinci Single albümü Yangın Yeri’yle tüm dijital platformlarda dinleyicileriyle buluştu.

Müzikteki bu başarısının yanı sıra spor alanında da kendini epey bir geliştiren yakışıklı oyuncu genç yaşta ciddi işler başarmış. 15 yaşında lisanslı basketbolcu olarak Bursa Oyak Renault’a transfer oldu. Bu sebeple de Bursa Erkek Lisesi’nde okudu. Uzun yıllar okul takımları ve Robert Bosch’ta basketbol oynayan Onur Tuna kendini pek çok alanda geliştirmiş.

9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisansını tamamlamış. Sonra ise yine İzmir’de Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’nda bir yıl Sanat Müziği Ses Eğitimine devam etti.

Oyunculuk Kariyeri Hakkında Bilgi Edinelim

Tiyatro sahnesi ile tanışması altı yaşında İbiş’i rolü oynayarak gerçekleşen ve üniversite yıllarında eş zamanlı olarak tiyatro oyunlarında yer almaya devam eden oyuncu, İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 2,5 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Neşe Erberk Ajans’ta 4 yıl fotomodellik yapsa da fotomodelliği meslek olarak düşünmeyen oyuncunun meziyetleri bunlarla sınırlı da değil.

2011, Hayat Devam Ediyor dizisiyle oyunculuk hayatına başlayan oyuncu, Ağır Romantik filmi, Yadel Uzun’un sanatsal kısa filmi “Kir” ve halen FOX TV’de yayınlanmaya devam eden Mucize Doktor dizisinde oyunculuğa devam etmektedir. Bunlar da oyunculuk deneyimlerinden bazılarıydı..

Bugünün konusu olan Onur Tuna’ya teşekkür ediyor, kariyerinde ve hayatında başarılar diliyoruz…

Yakışıklı oyuncunun rol aldığı Muzice Doktor dizisi hakkında bilgi sahibi değilseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Rol aldığı diğer bir yapım olan Ağır Romantik filmi hakkında bilgi almak isterseniz de buradan ulaşabilirsiniz.

 

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir